osmanlı Teması
RSS
Siteye Giriş Favoriler
  • Büyük Tutkular Yeteneğinide Kendisi Yaratır.(Fatih Sultan Mehmed Han)
  • Davamız Kuru Bir Cihangirlik Davası Değildir Davamız Bilakis İslam Davasıdır(Ertuğrul Gazi)
  • Osmanlılar Kainat Tarihinin Gördüğü En Büyük İmparatorluklardan Birini Kurdular.
  • Osmanlı Başarısının İki Sebebi: Devlet Teşkilatında Mükemmellik Ve Askeri Teknikteki Üstünlük İdi.
  • Osmanlı Başarısının Asıl Sebebi: Adalet Düzenindeki Üstünlük Ve İnsaniliktir.
  • Osmanlı Bu Gün: Dünyanın Geri Kalan Devletleri Toplam Gücü Üzerinde Bir Kudrete Sahiptir.

İstatistikler

Forum Kurallari


Genel Forum Kuralları;

1- Site Kurallari tüm üyeler ve moderatörler için geçerlidir.

2- Forum alanlarını gereksiz yere işgal etmek, huzur bozucu davranışlarda bulunmak, siyasi propaganda yapmak, site genelini ilgilendirmeyen ikili tartışmalar başlatmak ve sürdürmek, genel ahlak kurallarına uymayan mesajlar yollamak, spor takımı propagandası yaparak tartışma ortamı yaratmak yasaktır. Diğer kullanıcıları rencide edici, tahrik edici davranışlar,üyelere hakaret etmek ve taciz edici tutum sergilemek yasaktır.

3- Üyelerin kurallara aykırı davranışları tespit edildiğinde uygulanan en kısa yasaklama cezası 1 aydır, bu davranışların tekrarı halinde daha uzun sürelerle siteden uzaklaştırılacaklardır. Kurallara aykırı davranışların sürekli olması halinde ise, bu tip davranışlarda bulunan üyelerin nickleri geri alınmamak üzere yasaklanacaktır.

4- Hile yasaktır. Hile yapıldığı ve ya zarar verici bir link tespit edildiğinde ve gerekli görülen diğer durumlarda üyelerin seviyeleri düşürülür.

5- Üyelerin ahlaka aykırı, diğer üyeleri rencide edici, siyasi ve ideolojik görüşleri temsil eden, reklam ve slogan içerikli nickleri kullanmaları yasaktır. Bu tip nicklere sahip üyelerin nickleri geri alınmamak üzere siteden uzaklaştırılır.

6- Ahlak kurallarına aykırı her türlü davranış ve tutum kesinlikle yasaktır. Bu tip davranışlarda bulunanlara uygulanacak yaptırımlar kullanıcı tarafından kabul edilmek zorundadır.

7- Üye, sitenin içindeki hakları üzerinden bir çıkar elde edemez, aykırı bir şekilde kullanamaz ve eğer yaparsa bunlardan bizzat kendisi sorumludur.

8- Üyelerin şifrelerinin başkaları tarafından öğrenilmesi durumunda oluşabilecek her türlü zarardan üyenin kendisi sorumludur. Şifrelerin başkaları tarafından öğrenilmemesi ve tahmin edilememesi için şifrelerin saklanmasına, şifrenin sayı ve harflerden oluşmasına dikkat edilmelidir.

9- Her türlü şikayet modöretörlere ve osmanli-devleti@hotmail.com'e mail atılarak iletilebilir.

Moderator Kullanıcılar;

1
-Moderatör'ün olaya şahit olmadığı ve forumdakilerin ifadelerine göre karar veremediği durumlarda osmanli-devleti@hotmail.com adresine olayı, tarihini ve forumun konusunu mail atmalıdırlar.

2
-Moderatörler arkadaşlarını ve tanıdıklarını kayıramazlar. Bu kişiyi tanırım asla seviyesizlik yapmaz yada yalan söylemez diyerek karar vermeleri hatalıdır ve bu geçerli bir savunma sayılmayacaktır.
Morerotör'ün silinmesi gerektiğini düşündüğü bir mesajın veya konunun silmeden önce adminlere sorması gerekmektedir.
Ayrıca moderotör'ün sorunlara ve tartışmalara kayıtsız kalması, müdahale etmemesi de yanlıştır. Bu durumlarda sessiz kalmak da kayırmak olarak değerlendirilebilir.

3-Moderotörler üyelere kin gütme gibi bir hakka sahip değildir. Bu davranış modluklarının alınması ve bir daha aday gösterilememeleri için geçerli bir sebeptir.

4-Moderotörler sildikleri mesajın veya konunun nedenlerini söylemek zorundadırlar. Siteye nedensiz mesajım silindi kimin sildiğini bilmiyorum şeklinde gelecek her şikayette modlar hatalı konuma düşeceklerdir

5-Moderatör bazı durumlardan şüpheleniyorsa bunu istatistiklerden takip etmeli ve Admin'e bildirmelidir.

6-Moderatörleri eleştiren üyeler olabilir.
Onların görevlerini kötüye kullandıklarını haksızlıklar yaptığını söyleyen kişileri hakaret ediyor gerekçesiyle açılan konuyu kilitleyemez Üyelerin Mod.lar hakkındaki şikayet ve görüşlerini istedikleri yerde ifade etme hakları vardır. Yine hakaret yada seviyesizlik olmadığı sürece kimsenin düşüncesini söyleme özgürlüğü kısıtlanamaz.

7-Moderatör kendisini eleştiren kişiye tartışma yaratmadan savunmasını yapabilir. Ancak modların forumda tartışma yaratmaları kesinlikle yasaktır. Mod.lar yada site hakkında hakaret içermeden eleştiri yapan kişileri dinlemeleri, buna engel olmamaları ve şikayetlerini siteye iletmelerinin de çözüm üretilebilmesi açısından faydalı olacağını ileterek admin'e yönlendirmeleri gerekmektedir. Eğer eleştiriler rahatsız edici bir boyuta ulaşmışsa o kişinin uyarılması amacıyla Adminlerle temasa geçecektir.

8-Moderatörler, hiçbir sebeple moderatör olan nicklerinin sifrelerini bir başkasına veremezler. Bu kişiler 1.dereceden yakınları (anne, baba, kardeş, kuzen, vs...) bile olsa kabul edilemeyecek bir davranıştır. Herhangi bir sorun yaşandığında da böyle bir bahane kabul edilmeyecektir ve moderatörlüklerinin geri alınması istenecektir.

9-Herhangi bir soruna müdahale için forum'a girmiş bir moderatör varsa forum daki ikinci bir moderatöre Eğer moderatörün yardıma ihtiyaci varsa ve karar vermekte zorlanıyorsa bir diğer moderatörden yardım istediği takdirde ikincisi olaya müdahale edebilir.

10-Moderatörler osmanli-devleti.net  aleyhine konuşamazlar, eleştirilerini Admin ile birebir görüşerek yapmaları beklenmektedir. osmanli-devleti.net'in yaptığı değişiklik ve yenilikler hakkında üyeleri bilgilendireceklerdir. Üyeler modları örnek aldığından site kararları ve sitenin aldığı tedbirler konusunda yorumlarını yine buraya bildirmeleri site genelinde konuşmamaları gerekmektedir.

11-Bu Siteye Giriş Yapan Herkez Bu Kurallari Okudugunu ve Kabul Ettigi VarSayilir. Cünkü Bu Kurallarimiz Herkez İçin Geçerliligine Tabir Tutulup Harfi Harfiyen Yazilip Bu Tür Kurallara Karar Alinmiştir. Oluşabilecek Sorunlardan, Polemiklerden ve Tartişmalardan osmanli-devleti.net Admin'i ve Tüm Forum Yöneticileri Sorumlu Degildir.